Warsztaty nt. problemów ze spaniem u małych dzieci, czyli jak nauczyć dziecko spać?

Posted on 9 lutego 2010 in O dzieciach | 0 comments

Coraz więcej osób zgłasza się do mnie z problemem spania i usypiania małych dzieci.

Temat na pozór błahy, a jednak odbija się nie tylko na samopoczuciu młodych mam, cierpiących z powodu notorycznego niewyspania. Problem ten ma także bardzo negatywny wpływ na relacje w małżeństwie, stąd często słyszymy o kryzysie lub nawet rozpadzie związku w ciągu pierwszych dwóch lat po narodzinach dziecka.

Wreszcie problem spania negatywnie wpływa również, a może przede wszystkim na dziecko. Wielu rodziców zapomina bowiem, iż wychowanie dziecka zaczyna się od pierwszego dnia jego narodzin. Natomiast brak (świadomego) wychowania oznacza brak poczucia bezpieczeństwa u dziecka, o które przecież każdy rodzic zabiega.

Wymienione wyżej wątki można by rozwijać w nieskończoność, a drogą mailowych porad nie jestem w stanie wyczerpać tematu. Dlatego zastanawiam się nad stworzeniem warsztatów dotyczących spania u małych dzieci i powiązanych z nim o wiele szerszych zagrożeń i możliwości. Zanim jednak zdecyduję się na poprowadzenie takich warsztatów, prosiłabym Państwa o informację, czy byliby Państwo ewentualnie zainteresowani wzięciem w nich udziału. Warsztaty odbywałyby się w Warszawie.

Z góry dziękuję za Państwa głosy.

 

Czy byliby Państwo zainteresowani wzięciem udziału w warsztatach dotyczących problemów ze spaniem u małych dzieci - czyli jak nauczyć dziecko spać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Uwaga: z opóźnieniem, ale wreszcie są :-). Zapraszam na warsztaty: „Jak nauczyć dziecko samodzielnie zasypiać i samodzielnie spać”