Jak role, które pełnimy w dzieciństwie, przekładają się na nasze relacje w dorosłym życiu?

Posted on 2 października 2012 in O dzieciach | 0 comments

 

[singlepic id=45 w=600 h=240 float=]

Czy zastanawialiście się nad tym, jaką rolę pełni Wasze dziecko w grupie?

Czy jest typem lidera, excentrycznego ousidera, błazna, nieśmiałka…?  Czy lubi dyktować zasady gry, czy woli dostosować się do innych?
Nasze dzieci często powielają role, które my pełniliśmy w dzieciństwie. Czasem jest to dla nas powód do dumy, a czasem powód zmartwień. Warto pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków, role, które pełnimy w przedszkolu i pierwszych latach szkoły determinują to, jak będziemy funkcjonować w relacjach społecznych w dorosłym życiu.

Dlatego zachęcam do przyjrzenia się relacjom, w jakie wchodzi nasze dziecko. Na tym etapie, możemy mu pomóc uniknąć wielu przykrych doświadczeń, które będą miały wpływ na jego poczucie własnej wartości w dorosłym życiu.

Zacznijmy od siebie. Przyjrzyjmy się swoim własnym zachowaniom i reakcjom w różnych sytuacjach społecznych. Dziecko nas obserwuje i powiela nasze metody rozwiązywania problemów. Zadbajmy więc o to, aby reakcje, które obserwuje, były dla niego właściwym wzorcem. Pamiętajmy przy tym, że dziecko nie kupi suchej teorii. Dziecko powieli nasze zachowanie. Dlatego wymagajmy w pierwszej kolejności od siebie 🙂


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-content/themes/Evolution-new/functions.php(6) : eval()'d code:1 Stack trace: #0 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-content/themes/Evolution-new/functions.php(6): eval() #1 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-content/themes/Evolution-new/footer.php(28): wp_custom_page_links_return() #2 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-includes/template.php(704): require_once('/home/sensityp/...') #3 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-includes/template.php(653): load_template('/home/sensityp/...', true) #4 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-includes/general-template.php(76): locate_template(Array, true) #5 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-content/themes/Evolution-new/single.php(11): get_footer() #6 /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-in in /home/sensityp/domains/psychologiakobiety.pl/public_html/wp-content/themes/Evolution-new/functions.php(6) : eval()'d code on line 1