Home O dzieciach Kiedy nie ma miejsca dla dziecka…

Kiedy nie ma miejsca dla dziecka…

autor: Marta Mauer-Włodarczak
2 komentarze 241 odwiedzin

A to kolejne znalezisko z mojego funpage’a fb.

Zastanawiam się czy aby w dzisiejszych czasach nie jest tak, że w wielu związkach nie pojawiają się dzieci, bo po prostu nie ma tam na nie miejsca? On się boi, że Ona nie będzie miała już dla niego tyle czasu co wcześniej. Ona boi się, że z dzieckiem sobie nie poradzi… Oboje boją się, że stracą rzeczy, które dotychczas ich pasjonowały – podróże, zabawę, wygodę,… I choć twierdzą, że chcieliby mieć dziecko, to tak naprawdę, w tej relacji nie ma na nie miejsca! Bo oni chcieliby mieć siebie nawzajem tylko dla siebie, do swojej dyspozycji, nie dzielić się sobą z innymi. Ale czy to jest miłość? Co jest przeciwnością miłości? Egoizm….

 

Aktualizacja 12.03.2013.

Ze względu na komentarz, który pojawił się pod powyższym wpisem, spieszę z wyjaśnieniami.
Jest to zlepek przemyśleń przeklejony z fb. Brakuje w nim rozwinięcia i wyjaśnienia. Dlatego rozumiem, że pojawiają się wątpliwości i pytania. Być może, w przyszłości, rozwinę ten temat, choć nie obiecuję. Osoby, dla których ten wpis jest solą w oku, cóż, mają problem ;-)

Pozdrawiam!

2 komentarze

nes 12 marca 2013 - 18:04

jeśli para nie chce posiadać dzieci to nazywa się ich od razu egoistami???

Odpowiedz
nes 13 marca 2013 - 11:06

Zadałam tylko ogólnie pojęte pytanie chcąc poznać zdanie innych osób na ten temat. Solą w oku być może stał się mój komentarz, który nie był od razu opublikowany a sam artykuł na jakiś czas został usunięty. Sama Pani napisała, że rozumie pojawiające się wątpliwości więc dlaczego od razu wrzucać owe wątpliwości w problemy? :)

Odpowiedz

Możesz śmiało komentować

W ramach tej witryny stosujemy pliki cookies. Akceptuję Dowiedz się więcej