Home O kobietach Płeć mózgu – jak zrozumieć kobietę a jak mężczyznę? Instrukcji obsługi.

Płeć mózgu – jak zrozumieć kobietę a jak mężczyznę? Instrukcji obsługi.

autor: Marta Mauer-Włodarczak
3 komentarze 880 odwiedzin

Linka do poniżej umieszczonego filmu, dostałam jakiś czas temu od męża, z adnotacją : ” Kochanie, dotychczas nie wiedziałem jak Ci to powiedzieć … „.

Oglądając ten filmik uśmiałam się do łez. Polecam go każdej żonie i każdemu mężowi!

Nadal jednak jestem zdania, że uświadomienie sobie różnic w funkcjonowaniu mózgów kobiety i mężczyzny jest dopiero pierwszym krokiem do wypracowania zasad konstruktywnej komunikacji i współżycia opartego na wzajemnym zrozumieniu i umiejętnym zaspokajaniu potrzeb obu stron.

Idąc dalej, drodzy Panowie, fakt, że pudełka w Waszych mózgach nie lubią wchodzić ze sobą w interakcję, nie znaczy, że nie potrafią. Co więcej, będąc właścicielami „pudełka nicości” nie znaczy, że możecie w nim spędzać większość wolnego czasu. Takie zachowania bowiem kończą się, w zdecydowanej większości wypadków, poważnym kryzysem w związku. Ujmijmy to wprost: kryzys w związku = „szlaban na seks i gary”. Dlatego, moi Panowie, osiadanie na laurach i życie w imię zasady „takim stworzył mnie Pan Bóg i takim mnie masz” nie przyniesie nikomu korzyści.

A co się odnosi do Pań- weźcie sobie poważnie do serca świadomość istnienia oddzielnych pudełeczek. One naprawdę nie lubią ze sobą współpracować, a skłonić je do tego można tylko odpowiednią zachętą i nagrodą. Ciosanie przysłowiowych kołków w głowie powoduje tylko to, że mężczyzna chowa się do swojej jaskini i zamyka na współpracę. Dlatego z mężczyzną należy obchodzić się z rozwagą, po dogłębnym poznaniu i zrozumieniu jego instrukcji obsługi ;-). Wtedy, ku naszemu zaskoczeniu, może się okazać, że te pudełeczka zaczynają tworzyć jedną orkiestrę, która potrafi zagrać lepiej od naszych poplątanych i ustawicznie interferujących ze sobą przewodów.

Jest to możliwie, ponieważ mężczyzna, zanim podejmie jakieś działanie, musi wymyślić strategię, stworzyć system, napisać oprogramowanie. Innymi słowy, zanim mężczyzna zabierze się do pracy, myśli „jakby to zrobić, żeby się nie narobić”. I on wtedy siedzi i myśli i siedzi i myśli (w naszym domyśle „zamiast od razu zabrać się do pracy”). Ale to wcale nie jest takie głupie, choć nas, kobiety, często wyprowadza z równowagi. Dlaczego uważam, że to nie głupia metoda? Proste: kiedy współczesna cywilizacja zmusiła mężczyznę do podjęcia tak prozaicznego wysiłku, jak pranie własnej bielizny, co zrobił mężczyzna ? …… ? !Wymyślił pralkę !….. która okazała się zbawiennym rozwiązaniem dla obu stron :-).

Pamiętajmy też, że sfera emocjonalna u mężczyzn działa na zupełnie innych zasadach niż u nas, kobiet. Mężczyźni mają trudniejszy dostęp do swoich emocji, więcej czasu zajmuje im ich uświadomienie i rozpoznanie. Mężczyźni operują na faktach i konkretach. Są też mniej empatyczni, dlatego szczerze nienawidzą stwierdzenia ” powinieneś się domyślić„. To dla nich prawie niewykonalne. Dlatego, moje Panie, nie bójcie się mówić wprost o swoich potrzebach. Nazywajcie je po imieniu, uczcie swoich mężczyzn, w jaki sposób mogą zaspokoić te potrzeby. Jeśli oni będą wiedzieli, co sprawia Wam przyjemność, z chęcią się tym zajmą. Tylko błagam, nie każcie im się domyślać! Domysły mogą skończyć się, w większości przypadków, dużym zawodem dla obu stron. A nie o to przecież chodzi. I porzućcie proszę myślenie w stylu: „przecież powinniśmy się rozumieć bez słów”. Owszem, takie zrozumienie jest możliwe i należy do niego dążyć, ale nie ma nic za darmo. Najpierw trzeba się porządnie napracować i włożyć dużo wysiłku we wzajemne poznanie się. Dopiero potem przyjdzie czas na prawdziwe empatyczne zespolenie dwóch ciał i dwóch dusz.

 

3 komentarze

Monika Augustyniak 7 października 2012 - 09:22

Film dość kontrowersyjny ale zarazem zabawny. Warto go zobaczyć bo przedstawia dość ciekawe informacje;)

Odpowiedz
Katarzyna Su. 21 marca 2013 - 16:43

Pierwszy raz widziałam ten filmik, kiedy mój Mąż przesłał go innej kobiecie..przyjaciółce… której też przesyłał w poprzednich meilach: ” Strasznie za Tobą tęsknię…”…Płeć mózgu?!? Zrozumieć mężczyznę?!? Czy da się zrozumieć zdradę ?!? „Pudełko Nicości”…nie ma takiego czegoś, jeżeli Mąż twierdzi ,że je ma, to na pewno chowa w nim inną kobietę…

Odpowiedz
Matthias 24 października 2012 - 13:02

Z tresci artykulu wynika, ze Autorka kompletnie nie zrozumiala filmu !
Swoja droga „kryzys w związku = szlaban na seks i michę” to najlepszy sposob, zeby kryzys poglebic i nad tym polecam Autorce sie gleboko zastanowic, bo my Faceci trzymamy sie z dala od Kobiet stosujacych szantaz i zakazy jako srodek zaradczy w kryzysie.

Odpowiedz

Możesz śmiało komentować

W ramach tej witryny stosujemy pliki cookies. Akceptuję Dowiedz się więcej